SON DAKİKA

Kışanak, ‘Şebeke suyuna zehir karıştı iddiası yalan’


Gündem 12 Ekim 2014 - Pazar, Saat: 15:20
Haber 1103 kere okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, şebeke suyuna "zehir" karıştığı dedikodularıyla halkta korku ve panik yaratılmak istendiğini, musluktan gönül rahatlığıyla su içilebileceğini belirtti.

Kışanak, ‘Şebeke suyuna zehir karıştı iddiası yalan’
Kışanak, ‘Şebeke suyuna zehir karıştı iddiası yalan’

Kışanak, yaptığı yazılı açıklamada, kentin şebeke suyuna “zehir” karıştığı yönünde iddiaların dün akşam halk arasında konuşulduğunu ifade etti. Son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle her türlü provokasyonun olabileceğini belirten Kışanak, vatandaşlardan bu tür iddiaları dikkate almamalarını istedi.

Diyarbakır’ın, sadece Türkiye’de değil, dünyada suyunu musluğundan içen ender kentlerden biri olduğunu ifade eden Kışanak, su analizlerinin düzenli olarak yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Diyarbakır, DİSKİ Genel Müdürlüğümüzün başarılı çalışmaları sayesinde modern içme suyu arıtma tesisine ve Avrupa Birliğinden akredite olmuş donanımlı su kontrol laboratuvarına sahiptir. Su analizlerinin yapıldığı laboratuvarımız çalışmalarını İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleriyle paralel yürütmektedir. Dolayısıyla içme suyumuzda bırakın zehri, insan sağlığını tehdit edecek hiçbir zararlı maddeye rastlayamazsınız.”

Kışanak, şebeke suyunda zehir olması durumunda çok sayıda kişinin tedavi için hastanelere başvurması gerektiğini ancak hastanelerde bu şikayetle tedavi edilen kimse bulunmadığını bildirdi.

Hızla yayılan bu tür dedikodulara itibar edilmemesini isteyen Kışanak, “Bu tür asılsız dedikodularla halkta korku ve panik yaratılmak isteniyor. Suyu, musluktan gönül rahatlığıyla içiniz” ifadesini kullandı.Haberin Yorumları

Bu habere toplam 1 yorum yapıldı. Sizde yorum yapmak ister misiniz? Tıklayın

Defne Hayrap
20 Mart 2015 - 11:48

Bir bitmedi bu kürtlerde. Allah onları bildiği gibi yapsın!!!

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler