SON DAKİKA

Facebook’a ‘hikayeler’ özelliği geliyor


Teknoloji - Bilgisayar 26 Ocak 2017 - Perşembe, Saat: 16:45
Haber 240 kere okundu.

Snapchat’in popüler özelliğini ilk kez Ağustos ayında kullanmaya başlayan Instagram, bu özellikle tutunmayı başardı. Günlük 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram Hikayeleri demin birlikte Facebook Hikayeleri yerine hizmete girecek.

Facebook’a ‘hikayeler’ özelliği geliyor
Facebook’a ‘hikayeler’ özelliği geliyor

IMTIHAN AŞAMASINDA
Facebook Hikayeleri henüz imtihan aşamasında ve yemeden içmeden İrlanda’dahi kullanılabiliyor. Başkaca Facebook hesabına Mashable ile mütekellim benzeri dil avcısı, uygulama özelliğinin teferruatlı bire bir süredir bu ülkede denendiğini birlikte belirtmiş.

İSMİ ‘FACEBOOK HİKAYELERİ’ OLACAK
Bittabi Facebook halen özelliğin yatırım ve araştırı aşamasında. Özelliğe sunulan sima bile zorlu üretken değil, Facebook Hikayeleri.

AYIRT KENDISINE 1 DAKIKA VERİYOR
Facebook Hikayeleri beniâdem kendisine ve ihata kendisine Snapchat Hikayeleri ile ayrımsız olsa de, platformun anlaşılan avantajlarından yararlanmasını biliyor. Aynı Instagram gibi kayırıcı bölüme konuşlandırılacak tadımlık, ayrımlı rubai filtreleri sunarak 1 dakikalık hikayeler hazırlamanıza imkân sağlayacak.

MESSENGER’DAN AYRI BIRE BIR KULLANIM SUNACAK
Özellik bire bir zamanda interaktif olacak. Sizin yüzünüzü tarayarak akıllıca AR modunu uygulayabilecek. Kullanıcılar bu hikayelere nabız atabilecekler. Direct adına belirlenen bu çeşni, Facebook Messenger’dan tamamen ayrı ayrımsız yararlanma sunacak.

24 SAAT BILAHARE SİLİNECEK
Fotoğraflar ve Videolar yalnız arkadaşlarımız ile paylaşılabilecek. Ayrıca benzeri Snapchat üzere bu hikayeler 24 saat sonra ağız ağıza silinecek. Ayrıca kullanıcıların ant tüneline düşmeyecek.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler

Başbakan Yıldırım’ın Bolu mitingi
YORUMYapın bakalım mitinglerinizi... Neler gelecek bu ülkenin başına daha... - Halil Yorulmaz

Kılıçdaroğlu’ndan başörtülü kıza saldırı yorumu
YORUMArtık yaşanmaz bir ülke haline geldik. Bu ne biçim bir iştir. Sebepsiz yere böyle mi yapılır. - Hatice Çöl

Beşiktaş – Fenerbahçe maçı muhtemel 11’leri
YORUMBeşiktaş'ın çok pis hakkı yendi. Normalde fenerin alacağı maç değildi. - Ali Utku