SON DAKİKA

Emekliye promosyon martta verilecek


Ekonomi 27 Ocak 2017 - Cuma, Saat: 04:52
Haber 586 kere okundu.Emekliye promosyon martta verilecek
Emekliye promosyon martta verilecek

Müezzinoğlu, “Say Hayatında Milli Seferberlik Programı”nın işleyişiyle ilgilendiren Içtimai Asayiş Kurumu (SGK) ve Türkiye Hareket Kurumu (İŞKUR) el müdürlerinden, videoteyp konferans yöntemiyle bilgelik aldı. SGK’nın güruh salonundan, 81 yer arasından belirlediği Dert, Balıkesir, Bayburt, Denizli, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Rize ile angajman kuran Müezzinoğlu, toprak müdürlerine mütenevvi sorular yöneltti.

İstihdamın kendileri üzere bildirme koskocaman laf başlığı olduğunu, bu kapsamda “istihdam seferberliği” başlattıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “2017’yi istihdam açısından 2016’dan çok elan ferah noktaya getireceğiz. Benzeri, iki ay daha işsizlik oranlarında belli belirsiz bire bir çoğalma olsa dahi, hele 2017’nin sülale, gücük ay, mart aylarındaki istihdamı, sabık yılın tıpkı dönemine bakarak henüz bol noktalara transfer katkılarını sağlamış olacağız.”

Müezzinoğlu, “Say Hayatında Milli Seferberlik Programı”nın işleyişiyle ilişik Toplumsal Asayiş Kurumu (SGK) ve Türkiye Gelişim Kurumu (İŞKUR) memleket müdürlerinden, video konuşma yöntemiyle hikmet aldı. SGK’nın derinti salonundan, 81 toprak arasından belirlediği Veca, Balıkesir, Bayburt, Denizli, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Rize ile bağlantı kuran Müezzinoğlu, devlet müdürlerine mütenevvi sorular yöneltti.

İstihdamın kendileri üzere arz majör konu başlığı olduğunu, bu kapsamda “istihdam seferberliği” başlattıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “2017’yi istihdam açısından 2016’dan çokça daha dolgunca noktaya getireceğiz. Aynı, iki kamer daha aylakçılık oranlarında hafif tıpkısı çoğalma olsa üstelik, alelhusus 2017’nin sülale, gücük ay, mart aylarındaki istihdamı, sabık yılın tıpkı dönemine göre daha bol noktalara taşıma katkılarını sağlamış olacağız.”Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

TİKA’dan Türk-Macar ortak sanatına destek
YORUMMacarlar'da aslında Türklere çok benziyor. Ne de olsa bir zamanlar dünyanın en büyük devletiydik. - Olcay Orçun

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç