SON DAKİKA

Güney Afrika’da FETÖ anlatıldı


Gündem 27 Ocak 2017 - Cuma, Saat: 19:01
Haber 217 kere okundu.Güney Afrika’da FETÖ anlatıldı
Güney Afrika’da FETÖ anlatıldı

Güney Afrika merkezli Afrika ve Orta-Şarki Araştırma Merkezi (AMEC) ile Aldatma Sharq Forumunun kombinasyon ettiği konferansta konuşan DÜRÜST Tümen Ankara Saylav Ertan Entelektüel, Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki ilişkileri daha dahi ilerletmek üzere çalışacaklarını söyledi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Bir yasama kurulu üyesi yerine hele Türkiye ile Güney Afrika arasındaki kültürel, politik, toplumsal, hesaplı bağların güçlendirilmesine katkı nail olmak istediğini tamlayan Vazıh, 15 Orak Ayi darbe girişimine bile değindi.

Ara Sıra kesimlerin darbe girişiminin arkasında FETÖ sergerde Fetullah Gülen’in olmadığını savunduğunu hatırlatan Ziyalı, “Günindi medyası kendi kendini marjinalleştirmiyor, aynı zamanda Türkiye’deki komplo teorilerini bile destekliyor.” dedi.

Güney Afrika'da FETÖ anlatıldı

Ziyalı, elebaşının 10 yıldan teferruatlı tıpkısı süredir ülke dışından demokratlık, Cumhuriyetçilik ve itidalli İslam’ın destekçisi adına göründüğünü söyledi.

“AFRİKA HALKINA OLAN BAĞLILIĞIMIZ..”

Fetullah Gülen’in beniz binlerce takipçisinin, itimat, önem ve duyu teşkilatları, terbiye sektörü, iletişim araçları ve askeri kurumlarda kamu personeli olarak Türkiye Cumhuriyeti ve halkına bakım ettiklerini ileri sürdüğünü anımsatan Aydın, “Türk demokrasisinin kazandığı FETÖ’ye cebin zaferin, Afrika halkına olan bağlılığımızı ve dostluğumuzu artıracağını vurgulamak isterim.” diye konuştu.

Güney Afrika'da FETÖ anlatıldı

Amme Diplomasisi Koordinatörü Mualla Osman Öztürk ise Türkiye’nin Afrika’bile sömürge geçmişinin olmadığını vurguladı. Öztürk, bu durumun kıtada karşılıklı iştirak geliştirmesini elan bile güçlendirdiğini rapor etti.

Konferansa Türkiye ve Güney Afrika’dan çokça sayıda çağrılı katıldı.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler