SON DAKİKA

Samsung’un Patronu Tutuklama Kararını Bekliyor!


Teknoloji - Bilgisayar 30 Ocak 2017 - Pazartesi, Saat: 12:57
Haber 247 kere okundu.Samsung’un Patronu Tutuklama Kararını Bekliyor!
Samsung’un Patronu Tutuklama Kararını Bekliyor!

Samsung un Patronu Tutuklama Kararını Bekliyor

Bu haftanın başında hususi savcılar Cenup Kore’deki bir mahkemeden Samsung’un şefi Jay Y. Lee’ye tutuklama çıkardı. Araştırmacılar, Cenup Kore başkanı ve onun ortaklarıyla ilişik kazanç, yolsuzluk iddialarına bakıyor. Bu sabahleyin Lee, mahkemeye gine artık. Peşi Sıra tutuklu yargılanmasına karar verildi. 

Lee, tutukluluk halinin kabul edilmesi halinde hapishanede kalacak münasebetsiz halde serbest bıraklacak. Lee, vergi, para tezkiye kadar suçlamalardan yargılanıyor. Lee’nin Cenup Kore Başkanı ile mail arkadaşlığı olduğu bununla birlikte 36 milyon dolarlık vergi teklif ettiği birlikte iddia ediliyor. Samsung’u etkileyen bu bahis için Lee, basına temas izah yapmadı. Tabir verdiği geçmiş çevrim hakeza bire bir olay ile gündeme geldiği üzere yalnız kusur dilemişti. Lee, tekmil suçlamaları reddetti. Lee’nin avukatı ise mahkemenin makul bir değişmeyen vereceğini umuyoruz sözlerini kullandı. 

Samsung’un avukatları, Lee tarafından yapılan bağışların karşılığında hiçbir ant hükümetten ticari tercihlerde bulunmadığını belirtti. Savcılık, bu arada, Lee’nin tutuklanmasının yasayı ve adaleti arkalamak üzere zaruri olduğunu ve vakfedilmiş olmasının soruşturmayı etkileyeceğini söyledi.

Tamam sizce Lee, tutuklanır mı?Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler