SON DAKİKA

Erdoğan, Suriyeli Gözyaşı ve ailesini kabul etti


Gündem 31 Ocak 2017 - Salı, Saat: 16:36
Haber 197 kere okundu.Erdoğan, Suriyeli Gözyaşı ve ailesini kabul etti
Erdoğan, Suriyeli Gözyaşı ve ailesini kabul etti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile benzeri süre kardeş kardeş eden Yaş ve kardeşine Erdoğan çifti mütenevvi hediyeler verdi.

GÖZYAŞI’NIN HİKAYESİ

Yaş’nın, Suriye’nin İdlib kentinde diyet birliklerine ilişkin uğraş uçaklarından atılan varil bombası nedeniyle iki bacağını, iyi halk parmaklarını ve gözlerini kaybeden babası 27 yaşındaki Mamun Halit Nasır üzere ”Benim gözlerimi alıp, babama verin. O görsün ve beni sevsin” ifadeleri kamuoyunda iri aksiseda uyandırmıştı.

Kabulde Gözyaşı, kardeşi Sidre ile oynadığı üzere alelhusus gelişigüzel gelmek istediğini rapor etti.

Ağababa Nasır, Muhammed isminde 9 yaşında bir oğlu olduğunu belirterek, evleriyle ilişkin bir sorumluluk yaşamadıklarını, elektriklerinin bulunduğunu tabir etti.

Erdoğan, Suriyeli Gözyaşı ve ailesini kabul etti

Muhammed ve Sidre’nin ilkokula, Yaş’nın ise anaokuluna gittiğini anlatan Nasır, Sidre’yi kardeşlerine baktığı amacıyla okula gönderemediğini, kızının sadece Türkçe hıfzetmek için okula gidebildiğini kaydetti.

Cumhur Reisi Erdoğan, kucağına aldığı Yaş’na, AA’nın 2016 Yıllığında, babasıyla birlikte yer aldığı ve yarışmada birinci olan “Gözyaşı’nın babası üzere çağrısı değer buldu” ünlü fotoğrafı gösterdi.

AA’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasında “Dirim” kategorisinde birinci olan, “Yaş’nın babası amacıyla çağrısı fiyat buldu” ünlü fotoğrafa Cumhur Reisi Erdoğan birlikte düşünce vermişti.

“ERDOĞAN EMMI BABAMLA BENİM FOTOĞRAFIMI GÖRMÜŞ, HADDINDEN FAZLA BAHTIYAR OLDUK”

Gözyaşı birlikte Cumhur Reisi Erdoğan’ın kendisinin saha aldığı fotoğrafa görüş verdiğini öğrendiğinde duygularını şu sözlerle anlatım etmişti: “Erdoğan amca babamla benim fotoğrafımı görmüş, mutlu olduk. Onu haddinden fazla seviyorum, inşallah kendisini görmeyi çok istiyorum. Türkiye’de olmamızı o sağladı. İnşallah onu tıpkı dönme görürüm. Kendisini çokça seviyorum. Tanrı ondan razı olsun.”Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler