SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım Almanya’ya


Gündem 10 Şubat 2017 - Cuma, Saat: 20:03
Haber 199 kere okundu.

18 Şubat’ta Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Oberhausen kentinde Oberhausen Arena’da gerçekleştirilecek “Memleket Sevdalıları Evet Diyor” başlıklı toplantıya 15 bin Türkün katılması bekleniyor.

Başbakan Yıldırım Almanya’ya
Başbakan Yıldırım Almanya’ya

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Sekreteri Bülent Bilgi, Başbakan Binali Yıldırım’ın 18-19 Şubat tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek Güvenlik Konferansı’na katılmak için Almanya’ya geleceğini, 18 Şubat’ta Türk toplumu ile Obernhausen Arena’da bir araya geleceğini söyledi.

MİTİNG EN ÇOK TÜRK VATANDAŞININ YAŞADIĞI YERDE YAPILACAK

Bilgi, Oberhausen kentinin hem Almanya’da en çok Türk vatandaşının yaşadığı bir bölge olmasından hem de diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşların rahat ulaşabileceği bir yer olmasından dolayı seçildiğini belirterek, Avrupa’nın birçok ülkesinden Türklerin otobüslerle Oberhausen’e gelmek için organizasyonlar yaptıklarını söyledi.

2, 5 MİLYON AVRUPALI TÜRK VATANDAŞINDAN “EVET” İSTEYECEK

Başbakan Yıldırım’ın Avrupalı Türklerle buluşacağı Oberhausen Arena Kapalı Spor Salonu’nun 15 bin kişilik kapasitesi bulunuyor.

Başbakan Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak anayasa referandumu için Avrupa ülkelerinde yaşayan ve oy kullanma hakkı olan 2 milyon 500 bin Türk vatandaşından “evet” oyu vermelerini isteyecek.

Başbakan Yıldırım Almanya’yaHabere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler

Başbakan Yıldırım’ın Bolu mitingi
YORUMYapın bakalım mitinglerinizi... Neler gelecek bu ülkenin başına daha... - Halil Yorulmaz

Kılıçdaroğlu’ndan başörtülü kıza saldırı yorumu
YORUMArtık yaşanmaz bir ülke haline geldik. Bu ne biçim bir iştir. Sebepsiz yere böyle mi yapılır. - Hatice Çöl

Beşiktaş – Fenerbahçe maçı muhtemel 11’leri
YORUMBeşiktaş'ın çok pis hakkı yendi. Normalde fenerin alacağı maç değildi. - Ali Utku