SON DAKİKA

Burkina Faso dosyası


Gündem 27 Mart 2017 - Pazartesi, Saat: 14:44
Haber 163 kere okundu.Burkina Faso dosyası
Burkina Faso dosyası

ENSONHABER.com / BURAK KARAASLANBurkina Faso dosyası

BURKİNA FASOLU ÇOCUKLAR – FOTO GALERİ

 

Burkina Faso: Kuralık var, susuzluk var, fakirlik var ama onların kendilerine taktığı bir isim de var.  Burası onurlu insanların ülkesi.

Ülkelerinin sorunlarına kaliteli eğitimle çözüm bulacaklarını düşünüyorlar. Yalnız da değiller…

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyanın dört bir tarafında yaptığı insani yardım çalışmalarının dışında imza attığı kalıcı eserlerle umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda İHH, mazlum coğrafyalarda eğitim olanaklarından mahrum kalan çocuklar için eğitim kurumları inşa ediyor. Bunlardan birisi de, Genç İHH tarafından Burkina Faso’da inşa edilecek olan Malcolm X Lisesi.

Toplam maliyeti 187 bin 300 Euro olan proje, gereken fonun toplanması için hayırseverlerin yardımlarını bekliyor. Hayırseverler inşaatı devam eden projeye, İHH’nın banka hesaplarına “Malcolm X” açıklaması ile yardımda bulunabilir. Bağışçılar ayrıca kısa mesaj yoluyla 3072’ye “MALCOLM X” yazarak 5 TL katkıda bulunabilir.

 

İki kabilenin dilinden türeyen Burkina Faso onurlu insanların ülkesi anlamına gelse de Afrika kıtasının genelinde olduğu gibi burada da hikaye aynı. Çok iyi Fransızca konuşuyorlar fakat Fransız medeniyetinden eser yok.

Özellikle kırsalda, sadece doğal ihtiyaçlarının farkında olan bir grup çocuğun hayatı şimdi daha anlamlı. Titao şehrinde inşa edilen Şifa Yetimhanesi çocuklara ilham veriyor.

Eğitim alıp çevrelerine faydalı olmak istiyorlar. Köylerinin çehresini değiştirmeyi hayal edenler bile var. Bazılarına göre Malcolm X olup dünyayı kurtaracaklar. Aslında bu düşünce hayal değil.

Malcolm X Lisesi inşa edilebilirse fenni ilimleri öğrenecekler.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler