SON DAKİKA

Gökçe Fırat Gülen’in adil yargılanmasını istedi


Gündem 29 Mart 2017 - Çarşamba, Saat: 09:58
Haber 184 kere okundu.Gökçe Fırat Gülen’in adil yargılanmasını istedi
Gökçe Fırat Gülen’in adil yargılanmasını istedi

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden dün akşamki duruşmada toplam 7 sanığın daha savunması alındı. Duruşma kapsamında dünkü celseyle birlikte 15 sanığın savunması alınmış oldu.

Savunma yapan tutuklu sanıklardan Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türk Solu dergisinde geçmişte Radikal, Hürriyet ve Taraf gazetesinin Fethullah Gülen cemaatine yakınlaştıkları ile ilgili yaptıkları haberleri sıraladı ve Ergenekon davasında sanık olan pek çok kişinin arkadaşı olduğunu ifade etti.

Gökçe Fırat tutuklandı

“GÜLEN CEMAATİNİN PARALEL YAPI OLDUĞUNU YAZDIM”

Atatürkçü, solcu ideallere bağlı, ulusal sol ideolojiye sahip bir insan olduğunu anlatan Çulhaoğlu, “Biz Fethullah Gülen ile bir araya gelme gayreti gösteren aydınlarımıza bile karşı çıktık.” dedi. Ergenekon ve Balyoz davalarının kumpas olduğuna ilişkin yazılarını heyete okuyan Çulhaoğlu, “17 Aralık soruşturmasından sonra da Fethullah Gülen cemaatinin paralel bir yapı olduğunu yazdım. 17 Aralık’tan sonra yolsuzluğa karşı çıktık. 17 Aralık’ı görmeden yola devam edemem. Benim yolsuzluğun peşine düşmem gerek, çünkü adalet peşine düşemiyor.” diye konuştu.

Gökçe Fırat Gülen'in adil yargılanmasını istedi

“GÜLEN’İN ADİL YARGILANMASINI BEKLİYORUM”

Halen Fethullah Gülen’in hakkında açtığı davada yargılandığını da söyleyen Çulhaoğlu, “Fethullah Gülen’in adil, şeffaf mahkemelerde yargılanmasını bekliyorum. Biz 3 kuşaktır solcuyuz. Ben devrimci adamım. Gökçe Fırat’tan Fetullahçı çıkartamazsınız.” ifadelerini kullandı.

Gökçe Fırat tutuklandı haberi
Gökçe Fırat Gülen'in adil yargılanmasını istediHabere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler