SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu hayır çıkacağından emin


Gündem 8 Nisan 2017 - Cumartesi, Saat: 10:53
Haber 540 kere okundu.Kılıçdaroğlu hayır çıkacağından emin
Kılıçdaroğlu hayır çıkacağından emin

Referandum sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Hayır’ oylarının önde olduğunu belirtti.

Katılım oranı ne kadar yükselirse hayır oylarının o derece yükseleceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, herkesin sandığa gitmesi gerektiğini belirtti ve yurt gezileri sırasında yaptığı bazı tespitleri de gazete yöneticileriyle paylaştı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“HAYIR ÇIKACAĞINA EMİNİM, KÖYE GİTTİM”

“Referandumdan hayır çıkacağından eminim. Daha önce bize sadece 3 oy çıkan bir köye bile gittik. Köyün tamamı hayır diyor. Oturmuşlar hayır deme kararı almışlar. Çünkü ‘Bir insana bu kadar yetki verilmez’ diyorlar. Katılımın yüksek olması çok önemli. O zaman hayır oranı katlanır.

“BİZE HİÇ OY ÇIKMAMIŞ KÖYLERE GİDECEĞİZ”

İşleri güçleri Kılıçdaroğlu. Ben olmasam miting yapamayacaklar. Polemiğe girmeyeceğim. Konu anayasa olduğu için değişiklik istenen maddelere yoğunlaşmamız gerekiyor. Bugün, bize hiç oy çıkmamış 150 köyün muhtarıyla konuşacağız. Referandum sürecini değerlendireceğiz. Seçimlerde istediğin partiye oy ver. Ama referandumda hayır de.”

“SURİYE’DEKİ KİMYASAL SALDIRI İNSANLIK SUÇU”

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin ve dünyanın bir ortak gündemi oluştu. Suriye’de kullanılan kimyasal silahlarla ilgili. Kimyasal silahların kullanılması insanlığa karşı suçtur. Bu konuda Suriye’de rejimin rolünün belirlenmesi hepimizin ortak görevidir. BM’nin bu konuda duyarlı bir politika izleyeceğine eminiz.

Anayasa değişikliği felaket getirecek. 16 Nisan’da herkes sandığa gitmeli. Güvenliği sağlamalıyız. “ şeklinde konuştu.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

TİKA’dan Türk-Macar ortak sanatına destek
YORUMMacarlar'da aslında Türklere çok benziyor. Ne de olsa bir zamanlar dünyanın en büyük devletiydik. - Olcay Orçun

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç