SON DAKİKA

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç oyunu Samsun’da kullandı


Gündem 16 Nisan 2017 - Pazar, Saat: 14:13
Haber 530 kere okundu.Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç oyunu Samsun’da kullandı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, anayasa değişikliğiyle ilgili halk oylamasında oyunu, Samsun İlkadım ilçesi Ataköy Mahallesi’nde dedesinin adını taşıyan İlyas Kılıç İlkokulundaki 2033 no’lu sandıkta kullandı. Kılıç, oy zarfını sandığa eşi Eda Kılıç ile attı.

“HERKES OYUNU KULLANACAK”

Daha sonra okulun bahçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıç, Türk vatandaşı olan herkesin oyunu kullanarak devletin geleceği için düşüncesini ortaya koyacağını söyledi.

“SANDIKTAN NE ÇIKARSA BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR”

“Sandıktan ne çıkarsa bizim başımızın üstündedir.” diyen Kılıç, şöyle devam etti: “Bugün Sayın Başbakanımız da aynı şekilde bu açıklamayı yaptılar. Biz milletimize güveniyoruz. Biz milletimize inanıyoruz. Bu milletin her bir ferdinin fikri bizim için değerlidir. Bu doğrultuda ülkemizin geleceği için en doğru kararı milletimizin vereceğini biliyoruz. Biz şu an itibarıyla kararın da sözün de millette olduğunu bilenlerdeniz. İnşallah ülkemizin geleceği için milletimiz en doğru kararı verecektir.”

YURT DIŞINDA OY SAYIMI

Yurt dışında yaşayan vatandaşların da oylarını kullandığını, onların oylarının sayımının da bugün yapılacağını anlatan Kılıç, “Bugün Avrupa’dan gelen bazı görüntüler bizi gerçekten üzdü. Özellikle Almanya’dan bir görüntü var ki… Bavyera’daki yapılan, tabiri caizse ahlaksızlık diyeceğim. Bununla alakalı olarak bugün bir bitsin, ondan sonra gerekli açıklamaları yapacağız. Bunlar açık ve seçik olarak yanlış işlerdir. Bunu yapanların bir an önce bunun açıklamasını yapması, neden yapıldığının, kimin yaptığının bulunması gerekir.” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZE HER ZAMAN GÜVENDİK”

Bakan Kılıç, seçimlerin Türkiye’ye ve millete bereketli olması dileğinde bulunarak, şunları kaydetti:

“İyi bir sonuç olacağına inanıyoruz. Bu anlamda milletimize her zaman güvendik. Bundan sonra da milletimizin emri ne olursa, milletimiz bizden neyi beklerse onu yapmaya devam edeceğiz. Samsun’dayız. Kendi mahallemde oyumu kullandım. Burada çok güzel bir hava var. Türkiye’nin dört bir yanında tüm vatandaşlarımız güvenli şekilde, huzurlu şekilde sandıklara gidip oylarını kullanıyor. İnşallah halk oylaması sürecinden sonra da durmayacağız. Yürümeyeceğiz, koşacağız.”Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler