SON DAKİKA

İTO Başkanı Çağlar: 16 Nisan’ın 3 sonucu var…


Ekonomi 17 Nisan 2017 - Pazartesi, Saat: 14:52
Haber 452 kere okundu.İTO Başkanı Çağlar: 16 Nisan’ın 3 sonucu var…
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, referandum sonucuna ilişkin, “16 Nisan’ın 3 sonucu var; istikrar, güven ve umut.” ifadesini kullandı.

Çağlar, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Nisan anayasa değişikliklerinin referandumda kabul edilmesi ile Türkiye’de büyük değişimin kapısının aralandığını bildirdi. Türkiye’nin her yıl en az yüzde 5 büyümek zorunda olduğunu belirten Çağlar, şunları kaydetti:

“1,3 milyon oy farkla ‘evet’in çıktığı 16 Nisan’ın 3 sonucu var; istikrar, güven ve umut. Koalisyon iktidarlarının sebep olduğu ekonomik ve siyasi krizlerin tarihe karışması istikrar demektir. Ekonomi yönetiminin doğrudan Cumhurbaşkanı’nın atadığı bakana bağlanmasının adı güvendir. Bürokratik zincirin kısalması ekonomide çok başlılığı sona erdirecek ki bu umut demektir. 80 milyon el ele, kol kola daha hızlı koşacağız.”

Türkiye’nin politik ve jeopolitik risklerle mücadele ettiğini bildiren Çağlar, “Türkiye, artık ekonomik ve siyasi uluslararası manipülasyonlara karşı çok daha güçlüdür.” ifadesini kullandı.

“Milletimiz, referandumda ülkemizin istikbali için en doğru kararı vermiştir”

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Üst Yöneticisi (CEO) Tahir Atila da milletin, geleceğini ancak kendisinin tayin edeceğini bir kez daha göstererek referandumda Türkiye’nin istikbali için en doğru kararı verdiğini kaydetti.

Atila, “15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkesine, geleceğine ve iradesine sahip çıkan halkımız referandumda da demokrasisine sahip çıkmıştır. Milletimizin hür iradesi ile verdiği bu kararla birlikte, ülkemizin önünü tıkayan bürokratik engeller ortadan kalkacak ve hızlı karar alma mekanizması ile halkımızın refah seviyesi artacaktır.” ifadelerini kullandı.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler