SON DAKİKA

BRF Keskinoğlu ile yeniden görüşüyor


Ekonomi 25 Nisan 2017 - Salı, Saat: 12:47
Haber 703 kere okundu.BRF Keskinoğlu ile yeniden görüşüyor
Banvit’i satın alma işlemlerinin sonuna gelen Brezilya’lı BRF’nin Keskinoğlu ile de görüşmeler yaptığı ve bu kez anlaşma imzalamak istediği ifade ediliyor.

Dünya Gazetesi’nden İmam Güneş’in haberine göre Türk tavukçuluk sektörünün en önemli firmalarından Banvit’i 470 milyon dolara satın alan Brezilyalı gıda devi BRF, Keskinoğlu tekrar radarına aldı. Banvit’ten önce Kesinoğlu ile uzun görüşmeler yapan şirketin bu görüşmeleri sonuca varamamıştı. Keskinoğlu’nu tekrar gündemine alan BRF bu kez anlaşma sağlamayı hedefliyor.

Banvit’in satışında pürüz çıktı

BRF’nin Türkiye’yi bir üs haline getirme amacı bulunuyor. BRF kanadından kendilerine resmi bir talebin henüz gelmediği belirten Kensinoğlu cephesi ise 2017 yılında herhangi bir satın alma veya birleşmeye sıcak bakmıyor. BRF’nin ayrıca Banvit ile olan satın lama işleminde de pürüz çıktı. Evrakları yetiştirilememesi nedeniyle 13 nisanda yapılacak satış 25 Mayıs’a ertelendi. BRF’nin operasyonel süreçlerde sıkıntı yaşadığı bu sıkıntının geçtiğimiz ay Brezilya’da yaşanan et skandalıyla ilgili olduğu belirtildi.

Merkezi Akhisar’da olan Keskinoğlu 75 ülkeye ihracat yapıyor. 1.2 milyar TL ciroya sahip şirketin çalışan sayısı 3 bin 600.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler