SON DAKİKA

Borsa İstanbul’a yabancı ilgisi


Ekonomi 26 Nisan 2017 - Çarşamba, Saat: 16:52
Haber 1133 kere okundu.Borsa İstanbul’a yabancı ilgisi
Borsa İstanbul’daki yabancı takas oranı, Nisan ayında yüzde 65,2 ile Kasım 2015’ten bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Borsa İstanbul’daki yabancı takas oranı, Nisan ayında yüzde 65,2 ile Kasım 2015’ten bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Portföy değeri açısından ABD de ilk sırada yer alıyor.

Borsa İstanbul’un tarihi rekorunu kırdı. Rekorun tazelemesinde etkili olan faktörlerden yabancı takas oranı, Nisan ayında yüzde 65,2 ile Kasım 2015’ten bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Merkez Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Borsa İstanbul verilerine göre, yurt dışı yerleşiklerin hisse senedi stokları 41 milyar dolar seviyesinde oldu. Yabancı yatırımcı da yılbaşından itibaren 922 milyon dolarlık net alım yaptı.
Yabancı yatırımcıların yılbaşından itibaren net alımlarının özellikle banka hisselerinde olması ile yaklaşık yüzde 26 değer kazanmasını sağladı.

ABD ilk sırada
Ülke bazında, ilk sırada 58 milyar TL’nin üzerinde portföy değeri ile ABD, 25,8 milyar lira portföy değeri ile İngiltere ikinci, 12,1 milyar lira portföy değeri ile Lüksemburg üçüncü, 10,4 milyar lira portföy değeri ile Hollanda dördüncü, 7,9 milyar lira portföy değeri ile Katar beşinci sırada yer aldı.Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

TİKA’dan Türk-Macar ortak sanatına destek
YORUMMacarlar'da aslında Türklere çok benziyor. Ne de olsa bir zamanlar dünyanın en büyük devletiydik. - Olcay Orçun

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç