SON DAKİKA

Kabuğu kırık kaplumbağaya kaportacıda cerrahi mdahale


Sağlık 11 Kasım 2017 - Cumartesi, Saat: 00:00
Haber 6 kere okundu.Kabuğu kırık kaplumbağaya kaportacıda cerrahi mdahale
Kabuğu kırık kaplumbağaya kaportacıda cerrahi mdahale

Çeşme ilçesinde, Alaçatı Port istikametine giderken yolun üzerinde benzeri kaplumbağa gören Hasan Ural, aracını durdurarak, kaplumbağayı yolun kıyısına almak istedi. Kaplumbağanın üzerinden benzeri aracın geçerek kabuğunu kırdığını gören Ural, kaplumbağayı dikkatlice yolun kıyısına götürerek otların arasına koydu.

Kaplumbağa rüyasına girdi

Akşam evine gittikten sonra rüyasına da giren kaplumbağayı düşünen Hasan Ural, iş yerindeki işini bitirdikten bilahare kaportacı arkadaşı Doğan Güler ile geliigzel kaplumbağanın yanına gitti. Kaplumbağanın bıraktığı yerde durduğunu ve yaşadığını gören Ural, arkadaşıyla birlikte bayan kaplumbağayı alarak veterinerleri telefonla aradı. Veterinerlerden Çeşme’bile müdahale edilemeyeceği, İzmir’e götürmeleri gerektiği yanıtını kayran Ural ve Güler, kaplumbağayı kii çabaları ile iyileştirmek istedi.

Canlı yayınla yardım alarak ameliyat yaptılar

Eczaneye her an nceki yardım malzemeleri dz Hasan Ural ve kaportacı Doğan Güler, endstri sitesindeki dükkana her an, kaplumbağaya müdahale hazırlığına girişti. Cep telefonları ile İstanbul’daki bir arkadaşını arayan Hasan Ural, canlı bağlantı kurarak İstanbul’daki arkadaşının yardımıyla kaplumbağaya müdahale ederek kırık kabukları birleştirdi. Başarılı geçen operasyonun ardından kaplumbağa, 2 saat kadar bilahare kendine geldi.

“Umut ediyorum kim, genilik kısa zamanda doğaya döner”

Hasan Ural, kaplumbağanın kendine gelmesinin ardından, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Geçen akşam, Alacatı’dan Port’a giderken tpks baktım yolun ortasında kaplumbağa. Hzl Hzl durdum. Maalesef üstünden araba geçmiş ve kabuğu kırılmış. Hayvan ölü gibiydi. Kenardaki otların arasına koydum. Akam rüyama girdi. İçimdeki ses, ‘git onun yanına’ diyordu sabahtan aksama kadar işimin başındaydım; amma içimdeki ses git diyordu. Akşam üstü bastım gittim oraya. Bire Bir baktım, kaplumbağa yaşıyor. Tpks şeyler yapmaya çalışıyordu. Derakap aldım. 3-4 baytar firmasını aradım. İzmir’e götürmem gerektiğini söylediler. Biz birlikte eczaneden nceki yardım malzemelerini ve ilaçlarını aldık. İstanbul’dan benzeri ağabeyimize canlı bağlantı kurarak, biz gerçekleştirdik. Kaplumbağa 2 saat içinde namna geldi. Şimdi yürür durumda. Umut ediyorum en kısa zamanda namna dirimsel ve doğada yaşamına başlar. Lütfen araç kullanırken tetik olalım, yoldaki canlılara ilgi edelim.” 

Kayınvalidesi ile arasından akarsu sızmıyor

Feghouli yönetime bildirdi…

Çekim zamanıHabere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLERSON YORUMLAR

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç

FIFA’dan İsrail’e sarı kart
YORUMİsrail'e bişey olmaz sakin olun :) - Orçun Güler